close
تبلیغات در اینترنت
پرتال جالب ترین ها - 2

پرتال جالب ترین ها - 2

windows 8 windows 7 opera firefox chrome idm winrar kmplayer kaspersky flashplayer adobe reader

تیراندازی در بیمارستانی در هوستون آمریکا

تیراندازی در بیمارستانی در هوستون آمریکا

 

پلیس آمریکا

رسانه‌ها از تیراندازی در داخل بیمارستانی در شهر هوستون آمریکا خبر دادند.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت سومریه نیوز، این رسانه‌ها در خبری فوری اعلام کردند، اواخر شب گذشته داخل یکی از بیمارستان‌های شهر هوستون آمریکا تیراندازی اتفاق افتاد.

به گزارش این رسانه‌ها، بیماران فورا از بیمارستان به بیرون منتقل شدند.

نیروهای پلیس به منظور یافتن عاملان تیراندازی داخل بیمارستان شدند و هنوز مشخص نیست که کسی زخمی شده است یا نه.

پلیس آمریکا بیمارستان هوستون در ایالت تگزاس را در پی تیراندازی تخلیه کرده است.

راز موفقیت سینمای ایران، سادگی موضوعاتش است

راز موفقیت سینمای ایران، سادگی موضوعاتش است/ امیدوارم غیبت "فرهادی" در اسکار دیده شود

 

رضا میرکریمی

رضا میرکریمی رازِ موفقیت و کامیابی روز افزون سینمای ایران را در سادگی موضوعات آن و کشف معانی بزرگ از دل لحظه‌های کوچک دانست.

به گزارش ایسنا حاضر در سارایوو، به دنبال برگزاری هفته فیلم ایران در بوسنی و هرزگوین، «رضا میرکریمی»، کارگردان ایرانی که با دو فیلم «دختر» و «خیلی دور خیلی نزدیک» در این کشور حضور دارد و این دو فیلم آغازگر هفته فیلم ایران در بوسنی در دو شب گذشته بودند، در مصاحبه‌ای با شبکه تلویزیونی دولتی بوسنی درباره سینمای ایران و سینمای بوسنی صحبت کرد.

میرکریمی در این مصاحبه تلویزیونی از شدت علاقه‌اش به سینما گفت، به اندازه‌ای که در پایان تحصیلاتش در رشته گرافیک، به سمت سینما رفت.

او با بیان این‌که در ایران مراکز علمی و آکادمیک فراوانی برای علاقمندان سینما وجود دارد، و از لحاظ ایجاد فرصت برای ورود فیلمسازان جوان به عرصه حرفه‌ای جایگاه بلامنازعی در جهان داریم، افزود: علی‌رغم این‌که ۵۰ سال دارم، فکر می‌کنم خیلی جوان هستم، پس با جوانان رابطه‌ی خوبی‌ دارم.

او جشنواره جهانی فیلم فجر را مهمترین رویداد سینمایی خاورمیانه و آسیای مرکزی دانست که از دو سال گذشته دبیری آن را برعهده گرفته و افزود: در رویکرد جدید جشنواره توجه ویژه‌ای به استعدادهای  جوانان دارم.

ایجاد یک بخش جدید در جشنواره‌ جهانی فیلم فجر از سال گذشته

دبیر جشنواره جهانی فیلم فجر در ادامه از ایجاد بخشی جدید در جشنواره جهانی فیلم فجر خبر داد و افزود: از سال گذشته برای نخستین‌بار در این جشنواره بخش دارالفنون را برای کشف استعدادهای جدید ایجاد کرده‌ایم. امسال جوانان زیادی در ماه آوریل از سراسر دنیا به ایران می‌آیند و با توجه به علایق مشترک امسال در کنار 30 کشور متقاضی، دو سهمیه برای فیلمسازان جوان بوسنیایی در نظر گرفته شده است که میزبان آن‌ها خواهیم بود.

میرکریمی درباره‌ی جایزه منتقدان سینما و این‌که حضور فیلم‌های ایرانی در جشنواره‌های بین‌المللی می‌تواند تاثیرگذار باشد، اظهار کرد: سال ۲۰۰۱ برای فیلم «زیر نور ماه» جایزه منتقدان سینما را در جشنواره کن گرفتم. در سال‌های گذشته، سینمای ایران و حضورش در جشنواره‌های بین‌المللی خارجی رشد چشمگیری داشته است.

جشنواره‌های بین‌المللی را برای فیلم‌سازان‌مان محلی کرده‌ایم

او جشنواره‌ها را یک فرصت دانست که به مردم کمک می‌کند تا با فرهنگ دیگر کشورها نیز آشنا شوند و ادامه داد: ایران و سینمای ایران از این فرصت‌های خوب استفاده کرده و تقریبا هیچ جشنواره‌ مهمی نیست، مگر حداقل یک فیلم از ایران در آن نباشد.

وی اضافه کرد: جشنواره جهانی فیلم فجر بنا دارد در رویکرد جدید خود با هدف دیدار و هم‌افزایی فیلم‌سازان منطقه با دنیا محلی باشد، ما می‌خواهیم پایگاه نشر ارزش‌های اخلاقی و معنوی همسو با سینمای بومی خود باشیم.

امیدوارم نبودن اصغر فرهادی در مراسم اسکار را ببینند

کارگردان «یه حبه قند» در پاسخ به سوالی درباره رابطه سیاست و سینما گفت: فیلمی از اصغر فرهادی یکی از کاندیداهای اصلی اسکار است که به دلیل محدودیت‌های تبعیض‌آمیز و عاری از منطق ترامپ و اعمال محدودیت‌های ویزایی برای شهروندان ایرانی، از حضور در این مراسم بازمانده است.

وی بیان کرد: امیدوارم حضور نداشتن اصغر فرهادی در مراسم اسکار امسال، چهره زشت و منفی سیاست زدگی را در روابط آزاد فرهنگی ملل بیش از پیش به نمایش بگذارد.

فرقی ندارد که دشمن از چه نقطه‌ای قصد تعدی به نظام را داشته باشد

برای ما فرقی ندارد که دشمن از چه نقطه‌ای قصد تعدی به نظام را داشته باشد

 

رزمایش

سخنگوی رزمایش پیامبر اعظم ۱۱ گفت: در مرحله پایانی این رزمایش پیامبر اعظم ۱۱ واحدهای مختلف نیروهای زمینی سپاه، از جمله قرارگاه ثامن الائمه، لشگر ۵ نیروی یگان‌های ویژه واکنش سریع، واحدهای توپخانه، هوانیروز، جنگال و پهپادها حضور خواهند داشت.

به گزارش ایسنا، سرتیپ علی اکبر پورجمشیدیان صبح امروز در حاشیه آخرین مرحله رزمایش پیامبر اعظم ۱۱ نیروی زمینی سپاه پاسداران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز روز سوم و پایانی این رزمایش است که طی آن واحدهای مختلف نیروهای زمینی سپاه از جمله قرارگاه ثامن الائمه، لشگر ۵ نیروی یگان‌های ویژه، واکنش سریع، واحدهای توپخانه، هوانیروز، جنگال و پهپادها حضور خواهند داشت.

وی افزود: در مرحله نخست روز پایانی رزمایش واحدهای یگان ویژه واکنش سریع به محل تجمع دشمن یوروش می‌کنند و کار خود را پیگیری خواهند کرد.

پورجمشیدیان ادامه داد: همچنین نقص و انهدام کامل امکانات دشمن فرضی توسط هلی‌برن به یگان‌های ویژه واکنش سریع پیگیری می شود، تا نیروهای دشمن فرضی در حال فرار را منهدم کنند.

سخنگوی رزمایش پیامبر اعظم ۱۱ همچنین با اشاره به آزمایش راکت‌های هوشمند در این رزمایش اظهار کرد: ما راکت‌های هوشمند خودمان را در سه خط بالای ۱۰۰ کیلومتر، ۱۰۰ کیلومتر و زیر آن امتحان کردیم و این سامانه‌ها به صورت هوشمند در اختیار یگان‌های نیروی زمینی سپاه قرار گرفته است. ما همچین راکت‌های زمین به هوا، سامانه میثاق ۲ را امتحان و آنها را بهینه سازی و هوشمند کرده‌ایم.

سخنگوی رزمایش پیامبر اعظم ۱۱ با بیان اینکه برای ما تفاوت نمی‌کند که دشمن از چه نقطه‌ای قصد تعدی به نظام داشته باشد، گفت: این رزمایش با هدف نشان دادن آمادگی و تلاش مجاهدت رزمندگان نیروی زمینی سپاه انجام شده است.

قیمت بنزین و سایر حامل‌های انرژی در سال ۹۶ افزایش نمی‌یابد

قیمت بنزین و سایر حامل‌های انرژی در سال ۹۶ افزایش نمی‌یابد

 

پمپ بنزین

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه رسیدگی به بخش درآمدی لایحه بودجه ۹۶ تصویب کردند که قیمت بنزین، گازوئیل‌ و سایر حامل‌های انرژی در سال آینده افزایش نیابد.

به گزارش ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی مصوب کردند وزارت نفت از طریق شرکت تابعه ذیربط مکلف است منابع مورد نیاز خود برای انجام برخی پروژه‌ها را از محل افزایش ۵ درصد قیمت هر لیتر فرآورده‌های نفتی شامل بنزین، ‌نفت سفید، نفت گاز، نفت کوره، گاز مایع و سوخت هواپیما تأمین کند و به حساب خزانه‌داری کل کشور واریز کند. این منابع مشمول مالیات بر نرخ صفر می‌باشد.

با این مصوبه مجلس که پیشتر سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۹۶ تأکید کرده بود قیمت حامل‌های انرژی در سال آینده افزایش نمی‌یابد.

همچنین مسعود پزشکیان رئیس جلسه بر این موضوع صحه گذاشت و گفت: با این مصوبه قیمت بنزین و سایر حامل‌های انرژی در سال آینده افزایش نمی‌یابد بلکه ۵ درصد از رقم حاصل از اصلاح قیمت حامل‌های انرژی که انجام شده است صرف انجام برخی پروژه‌های وزارت نفت می‌شود.

ليست صفحات

تعداد صفحات : 6