close
تبلیغات در اینترنت
پرتال جالب ترین ها - 5

پرتال جالب ترین ها - 5

windows 8 windows 7 opera firefox chrome idm winrar kmplayer kaspersky flashplayer adobe reader

غریبه‌ای به نام تختی!

غریبه‌ای به نام تختی!

 

جهان پهلوان تختی

هر چند فقط ۳۷ سال زیست اما از خودگذشتگی و مردم‌دار بودنش، تختی را برای همیشه جاودانه کرد. از خودگذشتگی نه در شعار بلکه در باور و عمل!

به گزارش ایسنا، در روزگاری که خبری از تکنولوژی امروزی و دنیای پر رمز و راز مجازی و دلخوشی ورزشکاران و هنرمندانش به افزایش فالوورها و لایک‌های‌شان نبود تا به این شکل در کرکری میزان محبوبیت از همدیگر سبقت بگیرند، مردی از جنوبی‌ترین نقطه تهران به دنیا لبخند زد، به عشق مردم زیست و هیچ‌گاه لبخند زیبایش را از مردم دریغ نکرد. عاقبت نیز به‌خاطر همین مردم پر کشید تا قهرمان قصه ما مرگش نیز مانند زندگی‌اش پر رمز و راز باقی بماند، پر رمز و راز از این جهت که هنوز هم در باورمان نمی‌گنجد مگر می‌شود زمینی بود و دل به آسمان داد؟

فالوورهای تختی همان مردم فقیر و غنی کوچه و بازار بودند که معنای نجابت و مهربانی را در چهره قهرمان خوش قد و قامت‌شان می‌دیدند. همان‌ها که برای او سینه چاک بودند و به درخواست تختی در کمک به زلزله‌زدگان بویین زهرا خالصانه و با عمق وجود لبیک گفتند. تختی لایک‌هایش را از ایتام و فقرایی می‌گرفت که با دیدنش خنده بر لبان‌شان می‌شکفت و با جان و دل او را دوست داشتند بدون توجه به این که برای‌شان مدال و نان بیاورد یا نه!

مگر می‌شود اسطوره واقعی باشی اما مقابل مردمت خاک شوی؟ مگر می‌توان باور کرد چیزی را برای خودت نخواهی و فریب این دنیای خوش رنگ و لعاب را نخوری؟ مگر می‌شود چه در میدان مبارزه و چه بیرون از تشک مردی و مردانگی را در عمل معنا کنی و حتی در سفر به ینگه دنیا هم خانواده فقیر آمریکایی را دریابی؟ مگر می‌شود دست خیلی‌ها را بگیری و حتی حلقه نزدیک‌ترین دوستانت هم از آن بی‌خبر باشند و بعد از رفتنت بدانند چه گوهری داشتند و از آن بی خبر بودند؟

تختی این روزها از همیشه برای‌مان غریبه‌تر است. از تختی می‌گوییم و می‌نویسیم اما باور کنید باورش نداریم. با حرارت و احساس خاصی از بذل و بخشش و مهربانی تختی می‌گوییم و می‌شنویم اما باز هم گوشه ذهن‌مان باور نمی‌کنیم چرا که او را با متر و معیار خود و آدم‌های این دور و زمانه می‌سنجیم.

نیروهای عراقی در نزدیکی کرانه شرقی رود دجله هستند

نیروهای عراقی در نزدیکی کرانه شرقی رود دجله هستند/عملیات جدید ارتش در غرب عراق

 

ارتش عراق

در ادامه عملیات نیروهای عراقی در شهر موصل فرماندهان ارتش عراق از پیشروی چشمگیر نیروهای خود در ۲۴ ساعت گذشته خبر داده‌اند و می‌گویند توانسته‌اند بیش از ۲۰۰ داعشی را از پای درآورند.

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه المیادین، فرمانده نیروهای واکنش سریع عراق اعلام کرد که نیروهای این یگان به همراه دیگر نیروهای عراقی در ۲۴ ساعت گذشته ۲۵۰ تروریست داعشی را از پای درآوردند و عملیات در مرحله دوم خود به سرعت در حال پیشرفت است.

وی گفت: با کنترل نیروهای عراقی بر محله‌های القدس، الانتصار و برخی مناطق در شمال بخش شرقی موصل اکنون بیش از ۸۰ درصد شرق این شهر در کنترل نیروهای عراقی است و عملیات با سرعت قابل قبولی برای پاکسازی شهر ادامه دارد.

فرمانده نیروهای واکنش سریع عراق می‌گوید: حملات نیروهای دولتی از سه محور شمال، شرق و جنوب شرق به شدت ادامه دارد و بالگردهای نیروی هوایی نیز از آسمان اهداف داعش را هدف قرار می‌دهند. پیروزی نزدیک شده است و ما در ۲۴ ساعت گذشته به پیشروی‌های خوبی دست یافته‌ایم.

نیروهای عراقی که از هفته گذشته مرحله دوم عملیات خود را پس از یک ماه وقفه از سر گرفته‌اند به سرعت در حال نزدیک شدن به کرانه‌های شرقی رود دجله هستند و به گفته رئیس پلیس فدرال، این نیروها تنها دو کیلومتر  با کرانه رود دجله فاصله دارند. نیروهای عراقی خود را آماده می‌کنند تا وارد بخش غربی شهر که گفته می‌شود عملیات در آنجا سخت‌تر خواهد بود، شوند.

فرمانده نیروهای واکنش سریع عراق همچنین از آزادسازی محله‌ المعلمین در شرق موصل خبر داد در حالی درگیری‌ها برای پاکسازی محله در جریان است. محله الصدیق و البلدیات نیز شاهد درگیری‌های شدید بین نیروهای عراقی و داعش است.

نیروهای پلیس فدرال روز چهارشنبه توانستند در محله‌های الشیماء و الوحده در شرق موصل همزمان با پاکسازی محله المیثاق در جنوب شرق موصل پیشروی کنند.

در جریان پیشروی نیروهای عراقی در محله الشیماء یگان‌های ارتش عراق با سه حمله خودروی بمب‌گذاری شده روبه‌رو شدند که یکی از آنها بلدوز بود.

فرماندهی پلیس فدرال عراق نیز همچنین از ساقط کردن سه پهپاد داعش خبر داد که سعی داشتند نیروهای امنیتی در موصل را هدف قرار دهند.

فرماندهی پلیس فدرال اعلام کرد، این پهپادها حامل بمب بودند و قصد داشتند نیروهای امنیتی را هدف قرار دهند.

در مقابل نیروهای داعش نیز تحرکات خود را چه در موصل و چه در شهر تلعفر دیگر شهرستان بزرگ استان نینوا افزایش داده‌اند و کنترل امنیتی خود بر ساکنان غیر نظامی را شدت بخشیدند.

انفجار در لاذقیه سوریه با ده‌ها کشته و زخمی

انفجار در لاذقیه سوریه با ده‌ها کشته و زخمی

 

انفجار سوریه

خبرگزاری سوریه از وقوع یک انفجار تروریستی مهیب در شهر جبله در استان لاذقیه خبر داد که گفته شده ده‌ها کشته و زخمی داشته است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری سانا، این انفجار ظهر امروز در شهر جبله در 25 کیلومتری جنوب لاذقیه، مرکز استان لاذقیه رخ داده و باعث کشته و زخمی شدن چندین غیرنظامی شده است.

بنا بر آمار اولیه از این انفجار از سوی مسئولان سوریه دست کم 14 تن در انفجار کشته شده و ده‌ها تن زخمی شده‌اند.

آنگونه که خبرگزاری سوریه اعلام کرده، یک عامل انتحاری با استفاده از خودروی بمب‌گذاری شده جمعیت حاضر در مقابل یک استادیوم را هدف قرار داده و هنوز مشخص نیست که تعداد دقیق کشته‌ها یا زخمی‌های این انفجار چند تن است.

 

استان لاذقیه در غرب سوریه و در ساحل دریای مدیترانه از امن‌ترین مناطق تحت کنترل دولت سوریه محسوب می‌شود که قالبا از انفجارها و درگیری‌های این کشور دور مانده است.

اقدامات وزارت بهداشت درباره آنفلوآنزای مرغی

اقدامات وزارت بهداشت درباره آنفلوآنزای مرغی/ دست زدن به لاشه پرندگان ممنوع

 

دکتر گویا رییس مرکز بیماریهای واگیر

رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت ضمن اشاره به مشاهده موارد حیوانی آنفلوآنزای مرغی در ۱۱ استان کشور، تاکید کرد: این نوع از آنفلوآنزا که در حال حاضر تحت عنوان آنفلوآنزای پرندگان از آن نام برده می‌شود، تا امروز در انسان ایجاد بیماری نکرده است.

دکتر محمد مهدی گویا در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به نگرانی‌های اخیر درباره انتقال ویروس آنفلوآنزای مرغی به انسان،  گفت: این نوع از آنفلوآنزا که در حال حاضر تحت عنوان آنفلوآنزای پرندگان از آن نام برده می‌شود، تا امروز در انسان ایجاد بیماری نکرده است، ولی در مورد ویروس‌های آنفلوآنزا هیچ چیزی را نمی‌توان به صورت قطعی بیان کرد؛ یعنی ممکن است این ویروس که تا امروز ایجاد بیماری نکرده، بتواند با تغییراتی در ساختمان خود، که معمولا در ویروس‌های آنفلوآنزا بسیار زیاد است، ایجاد بیماری کند و از این جهت قابل پیش بینی نیست.

وی ادامه داد: اقدام اول وزارت بهداشت در این خصوص،  این است که در صورت شیوع ویروس آنفلوآنزای مرغی در هر منطقه‌ای، به  سازمان دامپزشکی برای "آموزش مراقبت از خود" به کسانی که با این پرندگان در تماس بودند، کمک می‌کنیم. همچنین به مردم منطقه نیز آموزش می‌دهیم که چگونه از خود مراقبت کنند و با پرندگان تماس نداشته باشند.

رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت همچنین بیان کرد: برای افرادی که با این پرندگان در تماس بودند یا کار معدوم‌سازی آنها را انجام می‌دهند، واکسن آنفلوآنزا تزریق  و به مدت ۱۰ روز، داروی پیشگیری داده می‌شود.  برای ۱۰ روز نیز از آنها مراقبت می‌کنیم تا اگر علایمی از بیماری دیده شد، بلافاصله اقدامات لازم را انجام دهیم.

گویا تاکید کرد: هرچند که این ویروس تا امروز در انسان دیده نشده، ولی وزارت بهداشت مراقبت‌های خود را به این ترتیب ادامه می‌دهد تا از مبتلا شدن مردم به آن پیشگیری کند یا در صورت ابتلا، مراقبت‌های لازم را ارائه دهد.

رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت همچنین توصیه کرد: مردم از دست به لاشه پرندگان خودداری کنند و در صورت مشاهده پرندگان تلف شده، به سازمان دامپزشکی یا محیط زیست اطلاع دهند.

به گزارش ایسنا، شهروندان می‌توانند برای گزارش به سازمان حفاظت محیط زیست در خصوص مشاهده لاشه پرندگان با سامانه ۱۵۴۰ تماس بگیرند.

ليست صفحات

تعداد صفحات : 6